E Vitamini Kapsülü Üretimi

E Vitamini Kapsülü Üretimi Nasıldır
Whatsapp ile Paylaşın

Sağlık sektöründe Vitamin E (Alfa Tokoferol) içeren bazı sağlık ürünleri son zamanda önem kazanmıştır. Özellikle insanların yaşlanmasının yavaşlatılması ve yaşam standardının iyileştirilmesi için bir çok ürün geliştirme çalışmaları yürütülmüştür.

Bunlar arasında üretilen bileşenin en önemli özelliği sadece oral yolla değil aynı zamanda harici olarak da kullanılması avantaj sağlamaktadır.

E vitamini içeren sağlık ürünü aşağıdaki etkilere sahip olabilir.

  • Antienflamatuar
  • Antioksidasyon
  • Yaşlanmayı yavaşlatma
  • Kardiyovasküler önleme
  • Kloazmayı giderme fonksiyonları

E Vitamini Eksikliğinde Meydana Gelen Problemler Nelerdir?

Alfa Tokoferol insan vücudunda tam anlamıyla güçlü antioksidan özelliğine sahiptir. Vücutta bulunan enzimlerde antioksidan özelliği sergiler. Bu vitaminin eksik olması durumunda serbest radikaller hücre içerisinde çoklu doymamış yağ asidi, protein ve nükleik asit korumasız hale gelir. Aynı zamanda sinir sistemi, kardiyovasküler ve üreme sisteminin normal çalışmasında sorunlar meydana gelir.

Bu nedenle E vitamini kandaki lipit regülasyonu, güzellik ve cilt bakımı, ilerleyen yaşa meydan okumak için oral yoldan verilebilir.

E Vitamini Kapsül Formülü Nasıldır?

Bu kapsül formül, E Vitamini, Gül Yağı ve Zeytin yağı içermektedir. Yardımcı madde olarak gliserol, su ve jelatin içermektedir. Bu şekilde farmasötik kalite hammaddeler kullanarak E Vitamini kapsülü elde edilebilir.

E vitamini Kapsülü Üretiminde Hangi Koruyucu Kimyasallar Kullanılmalı?

Kapsül içeriğinin stabilitesini artırmak ve raf ömrünü uzatmak için kullanılan koruyucular. Örneğin, BHA (Butil Hidroksi Anisol) veya BHT (Butil Hidrosi Toluen)  gibi antioksidanlar kullanılabilir.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir