Hassaslaştırıcı Bileşimi

Hassaslaştırıcı Bileşimi
Whatsapp ile Paylaşın

Sağlıklı bir insan penisi sünnet yapıldıktan sonra katlanmış deri ile kaplıdır. Bu deriyi anatomik olarak penisten ayrı tutmak doğru değildir. Bununla birlikte glansın üzerine katlanmış deri her hangi bir zaman diliminde cilt sisteminin bir parçası olarak hareket etmektedir.

Hassasiyet artırmak için topikal uygulama bileşeni terapötik olarak etkili dozaj olarak uygulanır. Bu bileşim etkili bir kaç yağ ile birlikte yardımcı maddeleri içermektedir.

Hassaslaştırıcı Krem Bileşimleri Aşağıdaki Gibidir

  • Gül Yağı
  • Tatlı Badem Yağı
  • Kişniş Tohumu Yağı
  • Lavanta Yağı
  • Tarçın Kabuğu Yağı

Bu yağlar etken madde olarak belirtilir. Bununla birlikte kremi oluşturmak için aşağıdaki yardımcı maddeler kullanılır. Bu işlem yapılırken su içerisinde bir yağ emülsiyonu oluşturulur.

İlk olarak homojen dispersiyon elde edilene kadar Disodyum EDTA çözülene kadar karıştırılır. Sonraki süreçte disperse edilmiş çözeltiye Sorbitol eklenir. Tekrar homojen bir çözelti elde edilene kadar karıştırılır.

Başka bir homojen faz ise Benzil Alkol, Benzil Benzoat, Mono Propilen Glikol, PEG 40 (Hidrojene Hint Yağı), Butillenmiş Hidroksi Toluen ve İzopropil alkol den oluşur.

Daha sonra hazırlanmış olan dispersiyonlar tek bir kap içerisinde kantitatif olarak karıştırılır.  Daha sonraki süreçte etken madde olan yağlar eklenir ve homojen dispersiyon oluşana kadar karıştırılır.

Daha sonraki süreçte Trietanolamin içeren çözelti yumuşak formda krem oluşturmak için kantitatif karışıma eklenir ve uygun form elde edilene kadar karıştırılır.

Bir Başka Formülasyon örneği:

Su bazlı Kayganlaştırıcı: %70-80

Gliserin: %5-10 (nemlendirici olarak)

L-Arginin: %1-5 (kan akışını artırıcı olarak)

Mentol: %1-3 (soğutucu ve uyarıcı olarak)

Aloe Vera Jeli: %3-5 (yumuşatıcı ve yatıştırıcı olarak)

Mikrokristalin selüloz (MCC): %1-2 (jelin kıvamını artırıcı olarak)

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir