Akne Tedavisi İçin Bileşimler Ve Yöntemleri

Akne Tedavisi İçin Bileşimler Ve Yöntemleri
Whatsapp ile Paylaşın

İnsan vücudundaki deri sadece vücudu korumak amacıyla kaplamakla görevli değildir. Aynı zamanda insan vücudunun nefes alması, terleme, duygusal düzeyde bilgi işleme ve yağ üretimi konusunda bir kaç görevi daha bulunmaktadır.

Cildin korunması için deri koruyucu görevi görür. Bunun için derinin güçlendirilmesi gerekir. Cilt üzerinde olan kıl tabanında büyük yağ bezleri bulunur. Bu yağ bezlerinden sebum olarak bilinen yağlı bir madde salgılanması sonucunda meydana gelir.

Bu sayede, cildin kendi kendini nemlendirme kabiliyetine ve su geçirmez bir özelliğe sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Sivilce Ve Akneler Nasıl Oluşur?

Bazı durumlarda özellikle ergenlik dönemlerinde hem kadınlarda hem de erkeklerde sebum üretimi düzensiz bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu dönemlerde testosteron hormonunun fazla salgılanması nedeni ile sebum miktarı fazla salgılanmaktadır. Aynı zamanda sebum üretimi nedeniyle saçın ve epidermisin en önemli bileşeni olan keratinin daha fazla salınmasına neden olmaktadır.

Sebum ve keratin birlikte hareket ederek ciltteki gözenekleri tıkamaktadır. Bunun sonucunda akne ve sivilceler meydana gelmektedir. Özellikle yağ bezinin yoğun olduğu sırt, yüz ve omuzlarda daha fazla görülmektedir.

Akne Ve Sivilce Tedavisi İçin Bileşenler Nedir?

Tıbbi alanda Akne ve Sivilce azaltmak ve tedavi etmek için Anti-Akne bileşimleri kullanılmaktadır. Bu bileşim akne tedavisi sağladığı gibi, tedavi edilen cildin oksidasyona uğrayarak akne oluşumuna neden olan bakterilerin inhibe edilmesine yardımcı olmaktadır. Bu bileşimlerin içeriği aşağıdaki gibidir.

Akne Tedavisi Çözeltisi;

Diğer İçerikler;

Akne Tedavisi İçin Hangi Kimyasallar Faydalıdır?

Salisilik asit, Benzoyl peroksit, Retinol, Azelaik asit, Glikolik asit

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir